Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Olej na plátně, 66 x 80 cm, signováno autorsky vlevo dole, rámováno ve vídeňském masivním v uměleckém rámu s hnědě béžovou jemnou patinací. Nádherné panorama Horňácké krajiny zachycuje v údolí Horňáckou obec Nová Lhota ve 30. letech 20. století s rozvinutým pohořím Bílých Karpat v pozadí! Reprezentativní galerijní skvělé dílo umělec vytvořil při návštěvě Horňácka. Obraz původně pochází z vynikající umělecké sbírky folklorní malby se silným zaměřením na Horňácko, budovaná přes 33 let! Dnes zdroj posledních uměleckých skvostů zachycujících Horňácko. Rare!
o autorovi: 1872 – 1938
Malíř. Vystudoval UMPRUM v Praze. Byl krajinářem, zvláště si oblíbil Orlické hory. Působil jako ředitel měšťanské školy v Potštejně nad Orlicí.