Olej na překližce, 27x35 cm, signováno vlevo dole, rám.
1870, Straky u Nymburka -1955
Student UMPRUM v Praze u prof. Františka Ženíška. Sochařství se učil u J.V. Myslbeka. Dále studia na AVU (prof. Pirner). Malíř genrů, portrétů, podobizen a autor mnoha kreseb. Maloval i náboženskou tématiku a v jeho tvorbě mají čestné místo kresby ze života Jana Husa. Cestoval po Itálii a Fracii, ve které se nakonec na delší dobu usídlil. Do vlasti se vrátil až po 15 letech.
Konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem.