Jan Charles Vondrouš - U Pražského hradu

Lept, 32x24 cm. Signováno dole uprostřed tužkou i v tisku Vondrouš 1933. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1884 (Chotusice u Čáslavi) - 1970 (Praha)
Český rytec a grafik. V letech 1900-1904 studoval na National Academy of Design v New Yorku u profesorů F. Jonese, Edgara M. Warda, Geo. W. Maynarda. Pracoval v redakci New York Times, kde tvořil obálky, ilustrace a reklamní kresby. U nás pak pravidelně vystavoval se spolky Mánes a Hollar. Jeho dílo je zastoupeno v Národní galerii v Praze, soubory jeho grafických listů jsou například ve sbírkách ve Washingtonu, New Yorku, Chicagu, Cambridge, Londýně (British Museum), v Paříži, Brightonu, v Berlíně (Kupferstich-Kabinet), Madridu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 32 000 Kč

308363. U Pražského hradu
Dražba ukončena:19.04.2021 20:09:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 15.04.2021 18:49:32 7473
500 Kč 03.04.2021 21:02:05 6449