Jan Charles Vondrouš - Konvolut cca 85 grafických listů

Lepty, od 5x7 cm do 14x18 cm. Některé signovány. Volné listy.

Pozn.: Některé opakující se motivy. Mírně poškozeno.

o autorovi: 1884 (Chotusice u Čáslavi) - 1970 (Praha)
Český rytec a grafik. V letech 1900-1904 studoval na National Academy of Design v New Yorku u profesorů F. Jonese, Edgara M. Warda, Geo. W. Maynarda. Pracoval v redakci New York Times, kde tvořil obálky, ilustrace a reklamní kresby. U nás pak pravidelně vystavoval se spolky Mánes a Hollar. Jeho dílo je zastoupeno v Národní galerii v Praze, soubory jeho grafických listů jsou například ve sbírkách ve Washingtonu, New Yorku, Chicagu, Cambridge, Londýně (British Museum), v Paříži, Brightonu, v Berlíně (Kupferstich-Kabinet), Madridu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 32 000 Kč

vydraženo top
78219. Konvolut cca 85 grafických listů
Dražba ukončena:15.06.2022 22:04:13
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:5 000 Kč