Olej na sololitu, 70x47 cm. Signováno vpravo dole Blažek 1977. Rámováno.
Nejdelší strana: 79 cm
o autorovi: 1920 – 1981
Malíř. Studoval na zlínské Škole umění u R. Wiesnera a R. Gajdoše, později na stejné škole působil jako pedagog. Těžištěm jeho prací je figurativní malba a krajinomalba s důrazem na barevné řešení plochy. Jeho práce jsou v majetku NG Praha a v mnoha regionálních galeriích. Jako pedagog vychoval celou řadu výtvarníků, kteří dnes patří k významným umělcům.