Bohumil Jaroš - Borovice v krajině

Kombinovaná technika, 20x28 cm, signováno vlevo dole B. Jaroš, rám, zaskleno.

o autorovi: 1856 Jičín - 1924 Praha

Mařákova škola: 1887 - 1899 zapsáno celkem 43 posluchačů, počet žáků - malířů se pohyboval mezi 11 - 14 posluchači, maximální počet 17. Ke studujícím patřili Antonín Slavíček, Bohuslav Dvořák, Jan Minařík, František Kaván, Jaroslav Panuška. Julius Mařák měl obrovský význam pro krajinářskou školu konce 19. století s novou podobou moderní české kultury. Zůstává významným mezníkem ve směřování české krajinomalby a její žáci jsou dodnes vyhledáváni sběrateli výtvarného umění.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč.

8066. Borovice v krajině
Dražba ukončena:22.02.2017 19:07:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 500 Kč