Jan Bauch - Muž se ženou

Lept, 33x23 cm, signováno vpravo dole, rám, pasparta, zaskleno.

Provenience: z rodiny Bauchova žáka, kterému Mistr sám toto dílo daroval.

1898, 1995
Studoval na Uměleckoprůmyslové škole a na grafické speciálce pražské Akademie výtvarných umění u M. Švabinského. Byl členem Umělecké besedy, pak Spolku výtvarných umělců Mánes, v letech 1946-58 působil jako docent na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V roce 1977 byl jmenován národním umělcem. Souběžně s malbou se zabýval sochařstvím.

1271. Muž se ženou
Dražba ukončena:02.06.2014 22:16:38
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 500 Kč