Jan Bauch - Artistka II.

Olej na plátně, 49x64 cm, signováno vlevo nahoře, rám.

Provenience: z rodiny Bauchova žáka, kterému Mistr sám toto dílo daroval.

1898, 1995
Studoval na Uměleckoprůmyslové škole a na grafické speciálce pražské Akademie výtvarných umění u M. Švabinského. Byl členem Umělecké besedy, pak Spolku výtvarných umělců Mánes, v letech 1946-58 působil jako docent na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V roce 1977 byl jmenován národním umělcem. Souběžně s malbou se zabýval sochařstvím.

1265. Artistka II.
Dražba ukončena:02.06.2014 22:13:57
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:55 001 Kč