Jan Smetana - Mont Rouge v dešti

Litografie, 36x51 cm, signováno vpravo dole Jan Smetana, rám, pasparta, zaskleno.

1918, Praha - 1998, Praha
Student fakulty architektury ČVUT v Praze (1935-1939), kde se učil od profesorů O. Blažíčka, K. Pokorného a C. Boudy. Dále se vzdělával na UMPRUM v Praze (1941-1943, prof. J Benda a A. Strnadel). Studia uzavřel na PedF UK v Praze (1945-1946). Více jak 15 let působil jako pedagog. Náměty jeho tvorby byla hlavně městská tématika (předměstí, zákoutí) a motivy z Paříže, kde jeden čas pobýval.

2687. Mont Rouge v dešti
Dražba ukončena:30.09.2015 19:52:51
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:8 000 Kč