Olej na plátně, 75x65 cm, signováno vlevo dole Ján Ilavský 84, rám.
1924, Spišské Vlachy
Student učitelské akademie ve Spišské Nové Vsi (1942-1946). Poté se učil na VŠVU v Brně (prof. L. Čemický a J. Mudroch). Mimo malby se věnuje i ilustraci, kresbě a tvorbě pro architekturu (reliéfní keramika, tapisérie,...). Vystavoval především na Slovensku.