Jan Čumpelík - Ze Slovenska

Olej na plátně, 65x55 cm, signováno vpravo dole Čumpelík, rám.

1895, Dobrovice - 1965, Praha
Žák UMPRUM (prof. E. Dítě), poté studia na AVU (prof. V. Nechleba). Malíř podobizen, genrů a figurálních kompozic. Studijně cestuje po moravském Slovácku a Slovensku, kde zkoumá venkov a lidové umění.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

6708. Ze Slovenska
Dražba ukončena:01.12.2016 21:07:53
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:11 000 Kč