Olej na plátně, 65x55 cm, signováno vpravo dole Čumpelík, rám.
1895, Dobrovice - 1965, Praha
Žák UMPRUM (prof. E. Dítě), poté studia na AVU (prof. V. Nechleba). Malíř podobizen, genrů a figurálních kompozic. Studijně cestuje po moravském Slovácku a Slovensku, kde zkoumá venkov a lidové umění.
Pozn.: Rám mírně poškozen.