Jan Nowopacký - Krajina v bouři

Kresba, 26x38 cm, signováno vpravo dole Nowopacký, rám, pasparta, zaskleno.

1821, Nechanice u Hradce Králové - 1908, Slavětín u Loun
Učil se od vídeňského malíře Fr. Schrotzberga, poté nástup na malířskou akademii ve Vídni (1842-1849, prof. Gselhofer, Steifeld, Ender a Mösmer). S prof. Enderem vyrážel do Alp, které se staly častým námětem jeho obrazů. Jeho další tvorbů výrazně ovlivnil pobyt v Itálii, ve které nacházel spoustu ispirací.

Pozn.: Malba mírně poškozena. Papír v levé části v šířce 4cm nastavený přímo autorem.

3234. Krajina v bouři
Dražba ukončena:25.11.2015 21:48:55
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 100 Kč