Jan Pistorius - Hlava koně

Kombinovaná technika, 27x20 cm, signováno vpravo dole Jan Pistorius, rám, zaskleno.

o autorovi: 1899 – 1960
Malíř, studoval v malířské škole F. Engelmüllera v Praze a na AVU u prof. Hynaise. Věnoval se krajinomalbě a portrétu, časté náměty čerpal na svých cestách Slovenskem. Od 50. let 20. stol. byl designérem ÚLUV, navrhoval konstruktivní a mechanické dřevěné hračky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč.

12623. Hlava koně
Dražba ukončena:21.09.2017 20:13:53
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 200 Kč