Kombinovaná technika, 27x20 cm, signováno vpravo dole Jan Pistorius, rám, zaskleno.
o autorovi: 1899 – 1960
Malíř, studoval v malířské škole F. Engelmüllera v Praze a na AVU u prof. Hynaise. Věnoval se krajinomalbě a portrétu, časté náměty čerpal na svých cestách Slovenskem. Od 50. let 20. stol. byl designérem ÚLUV, navrhoval konstruktivní a mechanické dřevěné hračky.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč.