Jakub Obrovský - Toaleta

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kombinovaná technika, 31x24 cm. Signováno vpravo dole J. Obrovský 1910. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: Jakub Obrovský (*23.12.1882 - †31.3.1949), český malíř a sochař. Studoval na AVU u M. Pirnera. V počátcích se uplatňoval jako malíř dekorativních nástěnných maleb a panneau. Volná malba v duchu novoromantismu se vyznačuje zářivou barevností (Podobizna R. Tyršové, Slunečnice, Nad mořem, řada obrazů s cikánskou tématikou). Od 20. let se věnoval i plastice. Později byl profesorem na AVU. Vzpomínky na dětství v Bystrci (Brno) uložil do kroniky Malá řeka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 850 000 Kč.

vydraženo
25677. Toaleta
Dražba ukončena:12.12.2018 19:39:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:5 500 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
5 500 Kč 10.12.2018 23:36:15 4710
5 000 Kč limit (10.12.2018 23:34:14) 121
5 000 Kč 10.12.2018 23:34:15 4710
4 900 Kč limit (10.12.2018 23:34:01) 121
4 800 Kč 10.12.2018 23:34:02 4710
4 700 Kč limit (10.12.2018 23:33:52) 121
4 600 Kč 10.12.2018 23:33:53 4710
4 500 Kč limit (10.12.2018 23:33:24) 121
4 400 Kč 10.12.2018 23:33:25 4710
4 300 Kč limit (10.12.2018 20:09:29) 121
4 200 Kč 10.12.2018 20:09:30 1479
4 100 Kč limit (10.12.2018 20:09:25) 121
4 000 Kč 10.12.2018 20:09:26 1479
3 900 Kč limit (10.12.2018 20:09:21) 121
3 800 Kč 10.12.2018 20:09:22 1479
3 700 Kč limit (10.12.2018 20:09:14) 121
3 600 Kč 10.12.2018 20:09:15 1479
3 500 Kč limit (10.12.2018 20:09:10) 121
3 400 Kč 10.12.2018 20:09:11 1479
3 300 Kč limit (10.12.2018 20:09:07) 121
3 200 Kč 10.12.2018 20:09:08 1479
3 100 Kč limit (10.12.2018 20:09:03) 121
3 000 Kč 10.12.2018 20:09:04 1479
2 900 Kč limit (09.12.2018 20:46:43) 121
2 800 Kč 09.12.2018 20:46:44 2297
2 700 Kč limit (05.12.2018 14:57:58) 121
2 600 Kč limit (05.12.2018 14:57:57) 2216
1 100 Kč 30.11.2018 19:02:05 2216
1 000 Kč 30.11.2018 18:52:57 604
900 Kč 30.11.2018 8:05:21 831
800 Kč 30.11.2018 6:30:11 2216
700 Kč 30.11.2018 0:41:47 2352