Jakub Obrovský - Pivoňka

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Olej na kartonu, 20x20 cm. Monogramováno vlevo dole J.O. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: Jakub Obrovský (*23.12.1882 - †31.3.1949), český malíř a sochař. Studoval na AVU u M. Pirnera. V počátcích se uplatňoval jako malíř dekorativních nástěnných maleb a panneau. Volná malba v duchu novoromantismu se vyznačuje zářivou barevností (Podobizna R. Tyršové, Slunečnice, Nad mořem, řada obrazů s cikánskou tématikou). Od 20. let se věnoval i plastice. Později byl profesorem na AVU. Vzpomínky na dětství v Bystrci (Brno) uložil do kroniky Malá řeka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 850 000 Kč.

vydraženo
23858. Pivoňka
Dražba ukončena:01.11.2018 20:06:04
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:2 600 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 600 Kč 01.11.2018 20:01:04 2297
2 500 Kč 01.11.2018 20:00:19 4065
2 400 Kč 01.11.2018 19:55:44 2297
2 300 Kč 01.11.2018 19:55:01 4065
2 200 Kč 01.11.2018 19:50:35 2297
2 100 Kč 01.11.2018 19:50:18 4065
2 000 Kč 01.11.2018 19:49:37 2908
1 900 Kč 01.11.2018 19:45:27 2297
1 800 Kč 01.11.2018 19:44:54 2908
1 700 Kč 01.11.2018 19:40:25 2297
1 600 Kč 01.11.2018 19:36:54 4065
1 500 Kč 01.11.2018 19:33:46 4416
1 400 Kč 01.11.2018 19:32:08 4065
1 300 Kč 01.11.2018 19:26:48 2297
1 200 Kč 01.11.2018 19:22:27 2181
1 100 Kč 01.11.2018 18:57:38 2297
1 000 Kč 01.11.2018 18:56:39 318
900 Kč 01.11.2018 18:31:02 4416
800 Kč 31.10.2018 15:32:49 318
700 Kč 29.09.2018 21:57:24 2352
600 Kč 29.09.2018 20:49:21 2001