Jakub Obrovský - Dívka se džbánkem

Detail položky

Detail položky

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Kresba, 42x23 cm, signováno vpravo dole J. Obrovský, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

 

o autorovi: Jakub Obrovský (*23.12.1882 - †31.3.1949), český malíř a sochař. Studoval na AVU u M. Pirnera. V počátcích se uplatňoval jako malíř dekorativních nástěnných maleb a panneau. Volná malba v duchu novoromantismu se vyznačuje zářivou barevností (Podobizna R. Tyršové, Slunečnice, Nad mořem, řada obrazů s cikánskou tématikou). Od 20. let se věnoval i plastice. Později byl profesorem na AVU. Vzpomínky na dětství v Bystrci (Brno) uložil do kroniky Malá řeka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 850 000 Kč.

vydraženo
8117. Dívka se džbánkem
Dražba ukončena:22.02.2017 20:11:09
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 400 Kč
Chcete prodat podobný předmět?

> Zobrazit informaci jak prodat předmět v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
2 400 Kč 22.02.2017 20:06:09 747
2 300 Kč 22.02.2017 20:04:01 111
2 200 Kč 22.02.2017 20:02:52 747
2 100 Kč 22.02.2017 19:58:38 111
2 000 Kč 22.02.2017 19:55:28 1998
1 900 Kč 22.02.2017 19:54:14 747
1 800 Kč 22.02.2017 19:53:34 140
1 700 Kč 22.02.2017 19:50:15 1998
1 600 Kč limit (22.02.2017 19:49:43) 582
1 600 Kč 22.02.2017 19:49:44 1998
1 500 Kč limit (22.02.2017 18:43:07) 582
1 400 Kč 22.02.2017 18:43:08 747
1 300 Kč limit (22.02.2017 18:42:58) 582
1 200 Kč 22.02.2017 18:42:59 747
1 100 Kč limit (22.02.2017 17:35:15) 582
1 000 Kč limit (14.02.2017 15:48:37) 2127
1 000 Kč 14.02.2017 15:48:38 1556
900 Kč limit (14.02.2017 15:48:23) 2127
800 Kč 14.02.2017 15:48:24 1556
700 Kč limit (07.02.2017 1:04:47) 2127
600 Kč limit (27.01.2017 12:43:15) 61
600 Kč limit (07.02.2017 1:04:46) 61
500 Kč 27.01.2017 0:36:21 849