Jakub Obrovský - Žena ve stráni

Olej na kartonu, 32x24 cm, signováno vlevo dole Obrovský, paspartováno.

1882, Bystrc u Brna - 1949
Student UMPRUM v Praze (1897-1901), poté žák AVU (1901-1905, prof. E.K. Liška a M. Pirner). Malíř, figuralista, grafik a sochař. V počátcích se uplatňoval jako malíř dekorativních nástěnných maleb. Volná malba v duchu novoromantismu se vyznačuje zářivou barevností. Náměty mu jsou nahá těla, zařívé látky a zejména cikánská tématika. Od 20. let se věnoval i plastice. Ve svých plastikách se snažil zdůraznit pohyb a dramatický výraz ve tváři. Za své obrazy i plastiky získal řadu ocenění a jeho dílo bylo nedílnou součástní výstav u nás i v zahraničí.

Pozn.: Malba poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

6621. Žena ve stráni
Dražba ukončena:01.12.2016 19:39:02
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:4 600 Kč