Jakub Obrovský - Stojící dívčí akt

Kresba, 56x35 cm, signováno vpravo dole J. Obrovský, rám, pasparta, zaskleno.

1882, Bystrc u Brna - 1949
Student UMPRUM v Praze (1897-1901), poté žák AVU (1901-1905, prof. E.K. Liška a M. Pirner). Malíř, figuralista, grafik a sochař. V počátcích se uplatňoval jako malíř dekorativních nástěnných maleb a panneau. Volná malba v duchu novoromantismu se vyznačuje zářivou barevností. Náměty mu jsou nahá těla, zařívé látky a zejména cikánská tématika. Od 20. let se věnoval i plastice. Ve svých plastikách se snažil zdůraznit pohyb a dramatický výraz ve tváři. Za své obrazy i plastiky získal řadu ocenění a jeho dílo bylo nedílnou součástní výstav u nás i v zahraničí.

Pozn.: Papír poškozen.

2042. Stojící dívčí akt
Dražba ukončena:26.03.2015 20:34:03
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 000 Kč