Jakub Obrovský - Kojící cikánka

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 48x39 cm, signováno vpravo dole J. Obrovský 37, rám.

1882, Bystrc u Brna - 1949
Student UMPRUM v Praze (1897-1901), poté žák AVU (1901-1905, prof. E.K. Liška a M. Pirner). Malíř, figuralista, grafik a sochař. V počátcích se uplatňoval jako malíř dekorativních nástěnných maleb. Volná malba v duchu novoromantismu se vyznačuje zářivou barevností. Náměty mu jsou nahá těla, zařívé látky a zejména cikánská tématika. Od 20. let se věnoval i plastice. Ve svých plastikách se snažil zdůraznit pohyb a dramatický výraz ve tváři. Za své obrazy i plastiky získal řadu ocenění a jeho dílo bylo nedílnou součástní výstav u nás i v zahraničí.

Pozn.: Vzadu přípis. Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

6351. Kojící cikánka
Dražba ukončena:30.11.2016 18:37:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:22 000 Kč