Jakub Obrovský - Soubor 2 prací

1. Mytí nohou - Litografie, 35x26 cm, signováno vlevo dole J. Obrovský 43, rám, pasparta, zaskleno.

2. V zahradě - Litografie, 35x26 cm, signováno vlevo dole J. Obrovský 44, rám, pasparta, zaskleno.

1882, Bystrc u Brna - 1949
Student UMPRUM v Praze (1897-1901), poté žák AVU (1901-1905, prof. E.K. Liška a M. Pirner). Malíř, figuralista, grafik a sochař. V počátcích se uplatňoval jako malíř dekorativních nástěnných maleb. Volná malba v duchu novoromantismu se vyznačuje zářivou barevností. Náměty mu jsou nahá těla, zařívé látky a zejména cikánská tématika. Od 20. let se věnoval i plastice. Ve svých plastikách se snažil zdůraznit pohyb a dramatický výraz ve tváři. Za své obrazy i plastiky získal řadu ocenění a jeho dílo bylo nedílnou součástní výstav u nás i v zahraničí.

Pozn.: Rámy poškozeny. Pasparty mírně zašlé.

6139. Soubor 2 prací
Dražba ukončena:27.10.2016 19:33:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 400 Kč