Jakub Obrovský - Kytice ve váze

Olej na plátně fixovaném na překližce, 75x66 cm, signováno vpravo dole J. Obrovský, Vojkovice, rám.

1882, Bystrc u Brna - 1949
Student UMPRUM v Praze (1897-1901), poté žák AVU (1901-1905, prof. E.K. Liška a M. Pirner). Malíř, figuralista, grafik a sochař. V počátcích se uplatňoval jako malíř dekorativních nástěnných maleb. Volná malba v duchu novoromantismu se vyznačuje zářivou barevností. Náměty mu jsou nahá těla, zařívé látky a zejména cikánská tématika. Od 20. let se věnoval i plastice. Ve svých plastikách se snažil zdůraznit pohyb a dramatický výraz ve tváři. Za své obrazy i plastiky získal řadu ocenění a jeho dílo bylo nedílnou součástní výstav u nás i v zahraničí.

5943. Kytice ve váze
Dražba ukončena:26.10.2016 21:00:05
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:12 000 Kč