Johann Wilhelm Jankowski - Zámek u jezera

Olej na plátně, 26x35 cm. Nesignováno. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen. Malba poškozena. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 52 cm

Olejomalba od J. Wilhelma Jankowského zobrazuje pohled do krajiny s neogotickým hradem u jezera uprostřed podzimní přírody. Barevné kompozici dominují odstíny okru, které jsou podpořeny tlumenými zelenými a modrými tóny. Se zobrazením hradu se často setkáváme v 19. století, kdy malíři zobrazovali výjevy, zasazené do vznešené krajiny. Na předložené olejomalbě vidíme poblíž hradu několik postav, které se na jeho pozadí zdají tak malé. Člověk byl v období romantismu fascinován přírodou a gotickou minulostí a byl často zobrazován jako poutník podřízený přírodě. Tato inspirace vyústila v neogotických stavbách a zobrazení dálky na kompozicích snové reality. Při pohledu na olejomalbu „Zámek u jezera“ si můžeme vzpomenout na slavného malíře období romantismu Caspara Davida Friedricha, na jehož kompozicích se často objevovaly gotické stavby. Jedná se o jednoznačně vysoce kvalitní dílo a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.

o autorovi: 1825 – 1870
Rakouský malíř.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 250 000 Kč

vydraženo posouzeno znalcem
89794. Zámek u jezera
Dražba ukončena:23.02.2023 21:49:45
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč