Olej na plátně, 55x70 cm. Signováno dole uprostřed J.W. Jankowski. Rámováno.
Předložené dílo od Johanna Wilhelma Jankowského představuje pohled na pražské panorama. První plán kompozice určuje vodní hladina řeky, její druhý plán je věnován zobrazení města, třetí plán dovršuje pohled na Pražský hrad. Nad nízkým horizontem se otevírá vysoké nebe s mračny, které se vznáší nad městem. Barevnou kompozici obrazu určují chladné modré a fialové tóny kontrastem ke kterým slouží zelené tóny a odstíny okru. Jedná se o jednoznačně kvalitní ukázku krajinomalby 19. století, která svědčí o vysokém mistrovství autora a je skvělou finanční investicí.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1825 – 1870
Rakouský malíř.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 250 000 Kč