Oleje na kartonu, oba 32x48 cm, oba signovány Šlár, rámovány, paspartovány, zaskleny.
1908, Žiželice nad Labem
Žák prof. Al. Kalvody. Poté studia na UMPRUM v Praze. Malíř pražských motivů a zátiší. Studijní cesty po Jugoslávii a Itálii.
Pozn.: Rámy poškozeny.