Olej na plátně, 64x84 cm, signováno vpravo dole J. Mathauser, rám. 1881, Praha Student večerních kursů UMPRUM v Praze. Poté se učil na AVU (1900-1904; prof. Rudolf z Ottenfeldu). Pozn.: Rám mírně poškozen.