Kniha, 13x9 cm. Dva díly ve dvou svazcích. Vydáno v Mnichově 1846. Obsahuje seznam názvů rostlin v němčině a latině a celostránkové kolorované lepty rostlin. Plátěná zlacená vazba. Pozn.: Mírně poškozeno.