Olej na kartonu, 50x36 cm, signováno vlevo dole J. Zeman, rám.
1893, Židovice
Malbě se učil u prof. Ferdinanda Engelmüllera a poté u prof. Eug. Brachta. Za studii vycestoval do Německa, Francie, Holandska, Belgie i Anglie. Zabýval se především krajinomalbou. Častým námětem mu byl park v Průhonicích.