Kombinovaná technika, 16x32 cm, signováno vpravo dole Rotrekl 76, rám.
1923, Brno
Student VŠUP v Praze (1949). Zabýval se grafickou tvorbou a designem. V jeho dílech z počátku převažují motocykly, závodní dráhy, letadla a ranveje. Později usiluje o vyjádření člověka ve světě strojů. Postupně se propracoval až k pop-artu a v jeho obrazech převládá figurální motiv. Po celou svoji tvorbu je fascinován světem vědy a techniky. Často experimentoval s nejrůznějšími podklady a materiály. Ilustroval řadu knih i časopisů.
Pozn.: Rám mírně poškozen.