Ivan Šnobl - V Pařížské

Nejdelší strana: 83 cm

Olej na plátně, 65x80 cm. Signováno vpravo dole I. Šnobl 2005. Olištováno. Obraz s názvem V Pařížské od Ivana Šnobla se řadí mezi práce z širšího tematického cyklu, v němž se tento u nás i v zahraničí uznávaný autor věnoval ztvárnění motivů z prostředí města a jeho společnosti. Na plátno malíř zasadil skupinu žen, které si zaujatě prohlíží nabídku výkladní skříně na jedné ze známých nákupních tříd. Gesta postav takřka nejsou čitelná, jelikož divák skupinu sleduje v uniformních postojích obrácenou směrem od pozorovatele. O předmětu zájmu, který je znázorněn jako abstraktní mozaika tvarů a ploch, se divák může pouze dohadovat. Tento moment dílu propůjčuje silnou vnitřní tenzi, která se skvěle projevuje také v malířském podání. S výraznými barevnými tóny zde koexistují tmavé černé plochy, které vytváří ostrý kontrast s osvětlením. Obraz působí dojmem okamžité sondy do nahodilé konfigurace efemérní chvíle náhodných setkání v jasném pouličním osvětlení, jakých v pulzujícím městě vzniká bezpočet. V malířském podání obrazu jsou také patrné typické prvky pop-artu, ke kterým lze řadit charakteristickou práci s rukopisem. Ivan Šnobl na předloženém plátně prokazuje, že patří k nejtalentovanějším autorům současnosti, které provokují a inspirují náměty ze soudobého života. Malířova díla jsou velmi vyhledávána domácí i zahraniční klientelou, o čemž svědčí zastoupení Šnoblových prací v prestižních galerijních a soukromých sbírkách v Čechách i v Evropě.

o autorovi: 1951

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000 Kč.

85343. V Pařížské
Dražba ukončena:02.11.2022 20:33:46
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:80 000 Kč