Ivan Šnobl - Africké mládí

Olej na plátně, 90,5x60,5 cm. Signováno vpravo dole I. Šnobl 77. Olištováno.

Nejdelší strana: 92 cm

Obraz "Africké mládí" zachycuje mladého afrického chlapce sedícího na zemi. Jeho pozice a výraz tváře evokují klid a zamyšlení. Použití zemních tónů a texturovaných vrstev barvy dodává obrazu hloubku a autenticitu. Barvy a kompozice přinášejí do popředí jednoduchost a krásu afrického života, který je plný příběhů a emocí.

Dílo

je součástí souboru obrazů, které I. Šnobl namaloval na své studijní cestě do Afriky (Ghana, Togo, Benin). Část obrazů byla vystavena v "Galerie mladých Mánes" na přelomu 1979/1980. Více k výstavě (včetně malého katalogu) je na Ivan Šnobl - Afrika (1979) (google.com)

Tento jedinečný umělecký kousek nejen zkrášlí váš prostor, ale také významně přispěje k podpoře dětí, které potřebují naši pomoc. Mít doma dílo od tak významného umělce, které nese silný příběh, je zážitek sám o sobě. Připojte se k této krásné iniciativě a podpořte dobrou věc! ❤️

o autorovi: 1951

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 140 000 Kč.

117891. Africké mládí
Dražba ukončena:19.06.2024 20:09:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč