Ivan Sedliský - Dívka se sluníčkem

Olej na plátně, 80x150 cm. Signováno vlevo dole Ivan. Rámováno.

o autorovi: 1926 (Ostrava) - 1999 (Praha)
Český malíř a grafik. Studoval na AVU v Praze u Vratislava Nechleby, u kterého v letech 1952–1960 působil jako jeho asistent. Věnoval se především figurálním kompozicím. Znám je především cykly rozměrných obrazů s náměty světových malířů, herců a politiků, ale také portréty žen. Známé jsou i jeho obrazy automobilových závodníků. Kromě olejomaleb jsou také ve veřejných prostorech k vidění jeho mozaiky. Například Lázně Luhačovice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 30 000 Kč

vydraženo velký formát
78841. Dívka se sluníčkem
Dražba ukončena:29.06.2022 20:23:54
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:17 000 Kč