Olej na plátně, 70x70 cm. Signováno vlevo nahoře I. Mládek. Rámováno.
Komu pomůžeme?
Dominika se narodila předčasně a život jí hned na úvod připravil krutou diagnózu dětské mozkové obrny. Od mala je upoutána na invalidní vozík a k postižení tělesnému se přidalo i postižení mentální. Pro její maminku však žádná těžkost nebyla nepřekonatelná a ačkoli je na péči o Dominiku sama, nikdy nic nevzdává. Život s postiženým dítětem je složitý v každé době, protože veškeré pomůcky, rehabilitace, potřebná péče atd. jsou nesmírně náročné a také nákladné. A tak v současné situaci, kdy všichni čelíme vysokým cenám energií a zdražování vůbec, už ani přes veškerou snahu, brigády a snahy uspořit, kde se dá, potřebné peníze chybí.
POJĎME SPOLEČNĚ POMOCI DOMINICE, ZE KTERÉ JE DNES JIŽ 19 LETÁ SLEČNA, A JEJÍ MAMINCE PROŽÍT DŮSTOJNÝ ŽIVOT!
OBRAZY V AUKCI POUKÁŽÍ CELÝ VÝTĚŽEK Z AUKCE VE PROSPĚCH VE PROSPĚCH DOMINIKY
CELÝ VÝTĚŽEK Z AUKCE BUDE POUKÁZÁN NA POMOC DOMINCE
Celý příběh jsem sepsala maminka svými slovy na https://www.donio.cz/dum-pro-dominiku.
Podívejte se na reportáž https://www.novinky.cz/clanek/zena-mamince-s-postizenou-dcerou-se-rozpada-dum-nad-hlavou-40408963.
o autorovi: 1942
Kreslíř, malíř, skladatel, zpěvák, textař. Studoval na VŠE v Praze. Od 60. let minulého století se zabýval malbou a kresleným humorem. Spolupracoval s časopisem Mladý svět. Společně s Jaroslavem Myslivečkem vytvářeli monumentální antiperspektivní obrazy. Společné obrazy podepisovali Josef II. Později začal Mládek své motivy realizovat v samostatné, naivisticky laděné stylizované malbě.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 330 000 Kč