Ivan Mládek - Banjo Band na pláži

Pozn.: Současný majitel získal dílo přímo od autora. Jedná se o největší dílo autora v jeho osobním stylu antiperspektivismu..

Olej na plátně, 110x200 cm. Signováno vlevo dole I. Mládek. Rámováno.
Předložený obraz Banjo Band na pláži je autorskou prací Ivana Mládka. Jedná se o dílo, na kterém se plně projevuje osobitý styl tohoto tvůrce. Základem obrazu je výrazná zářivá barevnost, v níž dominují modré a okrové odstíny doplněné o nápadné detaily. V tématu se zjevně odráží autorovo celoživotní zaměření na hudební tvorbu. Na výjevu se objevuje Banjo Band seskupený do dvou řad, jehož stylizované v ploše řešené, mírně geometrizující tvary mohou připomenout totemické formální atributy, tedy motiv, který je na obraze zřetelně zastoupen u ženské figury v pravé části obrazového plánu. Záměrná rezignace na klasické výrazové prostředky realistické malby prozrazuje autorovu blízkost primitivismu a umění exotických národů. Nehledaný výraz, intenzivní působení a svérázný autorský styl dodávají tomuto dílu punc neopakovatelnosti.

o autorovi: 1942
Kreslíř, malíř, skladatel, zpěvák, textař. Studoval na VŠE v Praze. Od 60. let minulého století se zabýval malbou a kresleným humorem. Spolupracoval s časopisem Mladý svět. Společně s Jaroslavem Myslivečkem vytvářeli monumentální antiperspektivní obrazy. Společné obrazy podepisovali Josef II. Později začal Mládek své motivy realizovat v samostatné, naivisticky laděné stylizované malbě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 330 000 Kč

vydraženo velký formát doporučujeme
75440. Banjo Band na pláži
Dražba ukončena:20.04.2022 20:46:57
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:330 000 Kč