Ismael De La Serna - Tvary

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 64x47 cm. Signováno vpravo dole. Rámováno.

Nejdelší strana: 80 cm

o autorovi: 1897 - 1968
Španělský malíř, začal malovat již v 9 letech, jeho přítelem ze školy je později slavný básník Frederico Garcia Lorca. Studoval na Akademii umění v Madridu, po přestěhování do Paříže se spřátelil s Picassem, Grisem, Kisslingem. Tvořil v osobitém stylu kubismu. V roce 1919 vystavoval v Madridu (to již žil v Paříži), 1937 vystavoval ve Španělském pavilonu na Pařížské světové výstavě, úspěšnou výstavu měl 1938 v Paříži (Galerie Berri). Zúčastnil se také legendární výstavy 1946 v pražském Mánesu (Španělští malíři francouzské školy), která byla opakována v Brně, kde vystavil 12 olejů a 20 kreseb. Později se věnoval tvorbě ve stylu vlastní reakce na kubismus inklinující až k abstrakci. Jeho díla jsou ve sbírkách většiny významných španělských i evropských galerií.

115886. Tvary
Dražba ukončena:22.05.2024 20:38:00
Vyvolávací cena:10 000 Kč
vydraženo za:60 000 Kč