Írán počátek 20. stol. - Koberec Kašán (Keshan)

Osnova: bavlna | Vlas: vlna | Technika: ručně vázaný
Hustota vazby: cca 250 000 uzlů/m²
Stav: velmi dobrý, čistý

Rozměry: 323 x 217 cm

Kašán (Keshan) patří k nejvyhledávanějším perským kobercům. Pochází z historického íránského města Kašán na trase Hedvábné stezky, proslulého výrobou textilu, hedvábí a luxusních koberců. Tento kus je vázán z kvalitní vlny (místy se u kašánů objevuje i hedvábí; dříve se používala i jemná merino vlna dovážená z Manchesteru).

Typická kompozice s centrálním medailonem na květinovém poli, v elegantní barevnosti s převahou syté červeně a tmavé modři, doplněné slonovinovými či béžovými tóny. Kašánské koberce vynikají výjimečnou kvalitou, vysokou hustotou uzlů a precizním zpracováním. Tento kus ze 70. let je navzdory stáří ve velmi zachovalém stavu a je připraven k okamžitému užívání.

Stav: Místy mírně poškozeno. Skutečný stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Írán počátek 20. stol.
154084. Koberec Kašán (Keshan)
Zbývá:26 dnů, 18 hodin
Konec dražby:25.02.2026 21:43:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč