Olej na plátně, 125x85 cm. Signováno vpravo dole I. Weiner - Král. Rámováno.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Přiloženy znalecké posudky PhDr. Dagmar Srnenská, PhD., Mgr. Zsófia Kiss-Szemán a PhDr. Ján Abelovský, CSc.
Přiloženo vyhodnocení restaurátorské zprávy akad. sochaře Bedricha Hofstädtera.
Citáty z posudkov:
Jan Abelovsky: Posudzované dielo možno klasifikovať ako príznačné, galerijné dielo IWK z jeho neskoršej tvorby a je vyložene reprezentačného formátu.
Zofia Kiss-Szeman: Vzhľadom na veľkorozmerný formát, ktorý nie je typický pre IWK, predmetné dielo je zberateľským unikátom.
Dagmar Srnenská: V tomto diele IWK prejavil svoj bravúrny kresliarsky rukopis, perfektne stvárnenie postoja anatómie postáv ako aj ich zasadenie do perspektívnych plánov ktoré sú svetelné odstupnované.
Bedrich Hoffstädter: Na základe zistených skutočností možno jednoznačne konštatovať, že ide o autorskú maľbu z polovice 20. stor
o autorovi: 1901 - 1978
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 2 600 000 Kč.