Zvonovina, dřevěný závěs, celková výška 50 cm. Výška zvonu 24 cm, průměr 31 cm. Značeno I. C. S. 1766. Celková hmotnost cca 25 kg, zvon je plně funkční.
Zvon je datován a signován při reliéfu se Svatou rodinou na boku (I. C. S. … 1766). Reliéf zobrazuje malého Ježíše, stojícího en face mezi k němu se otáčejícími postavami rodičů, kteří ho drží za ruce (vlevo P. Marie, vpravo sv. Josef s rozkvetlou holí v levici). Trojice kráčí po zvlněném terénu, jehož rovná spodní čára je natažena mezi zdvojenou linkou, oddělující věnec od navazujících boků zvonu. Věnec je zdoben řadou čtyřlaločných kvítků. Zvon je usazen v kompaktně dochované dřevěné hlavě, jejíž konstrukce zcela halí korunu zvonu. Na každé straně je dochována jedna střední spona s horizontálním přepásáním, čepy jsou po stranách jištěny okováním.
Autor/ výrobce: Johann Christian Schuncke (Schunka).
Johann Christian Schuncke byl německý zvonař působící v 18. století, známý svou zručností a kvalitou svých zvonů. Narodil se pravděpodobně kolem roku 1720 a působil ve městě Neuruppin v Braniborsku, což bylo v té době významné centrum zvonařského řemesla. Nejvíce jich bývá v oblastech, které byly součástí tehdejšího Pruského království, jako je dnešní Německo, Polsko, Pobaltí a další části střední a východní Evropy.
Schunckeovy zvony jsou ceněny pro jejich akustické vlastnosti a umělecké zpracování. Známé jsou především zvony, které vytvořil pro kostely a další sakrální objekty. Jeho práce často reflektovaly dobové umělecké a řemeslné trendy a byly často zdobeny reliéfy, nápisy a ornamenty.
Jeho zvony jsou často považovány za kulturní památky a jsou vyhledávané sběrateli a institucemi zaměřenými na historická a umělecká díla.
Pozn.: Mírně poškozeno. Zvon byl prohlášen Kulturní památkou. Obchodat s ním lze pouze na úzení České republiky. Změnu vlastníka je třeba oznámit NPÚ.