Pozn.: Přiložen písemný posudek PhDr. Michaela Zachaře.
Nejdelší strana: 87 cm
Olej na plátně, 55x68 cm. Nesignováno. Rámováno.
Předložená olejomalba od Hugo Ullika je typickým příkladem tvorby umělce, kterou se prolínají romantické tendence v zobrazení krajiny. Z prvního plánu zasazeného do stínu se otevírá pohled na krajinu se stezkou a stavbou po její levé straně. Na této stezce nalézáme postavu ženy, která je odvracená pohledu diváka. Ve středním plánu dále vidíme řeku, v jejíž hladině se odráží jasné modré nebe. Nic neruší idylický klid zobrazené scény. Barevné kompozici dominují zelené a zemité odstíny, na jejichž pozadí vyniká jemná barevnost oblohy a mohutných skal, které uzavírají třetí plán. Jedná se o nepochybně kvalitní ukázku tvorby Huga Ullika, kterou doporučujeme jako vynikající sběratelskou a investiční příležitost.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1838-1881
Narodil se v Praze. Studoval AVU v Praze u prof. Haushofera a v Mnichově v krajinářské škole u prof. Schleicha. Ve svých námětech vycházel z romantické a náladové německé krajinomalby. Kromě volné tvorby maloval divadelní kulisy a ilustroval časopisy Květy a Světozor.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 150 000 Kč.