Hugo Ullik

43734. Alpská krajina

popis: Olej na plátně, 39x53 cm. Signováno vlevo dole Hugo Ullik 1861. Rámováno.

pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1838-1881
Narodil se v Praze. Studoval AVU v Praze u prof. Haushofera a v Mnichově v krajinářské škole u prof. Schleicha. Ve svých náměrech vycházel z romantické a náladové německé krajinomalby. Kromě volné tvorby maloval divadelní kulisy a ilustroval časopisy Květy a Světozor.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 150 000 Kč.

dražba ukončena: 29.04.2020 20:31:05

vyvolávací cena: 1 500 Kč

vydraženo za: 110 000 Kč