Olej na plátně, 55x70 cm, signováno vpravo dole Hugo Ullik, rám.
1838, Praha - 1881, Praha
Student pražské akademie (od roku 1854; prof. Haushofer). Roku 1871 nastupuju do krajinářské školy v Mnichově (prof. Schleich). Po neúspěšném zažádání o statní stipendium se ocitl ve finančních potížích, ale tvořil dále. Kreslil a maloval krajiny, pohledy na české hrady a různá historická místa (př.: Karlštejn). Maluje i pobřežní zákoutí a později se věnuje také tvorbě divadelních dekorací.
Pozn.: Plátno volné. Rám mírně poškozen. Vzadu razítko: Karáskova galerie a přípis: Krajina od H. Ullika, Jiří Karásek ze Lvovic.
Konzultováno a pravost ověřenea PhDr. Michaelem Zachařem (doba vzniku kolem roku 1880). V předchozí aukci jsme dražili obraz s obdobným námětem, oba pocházejí z jedné sbírky.