Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Olej na plátně, 60 x 80 cm. Signováno ligaturou umělce HKO 56. Rámováno v dekorativní umělecké liště.
Poznámka současného majitele: Umělec v rozvinutém plánu zobrazuje panorama Podluží s pozadím Bílých Karpat při pečlivém zachycení nepostradatelných pomocníků při žních – jak povozu s koňmi, tak traktoru v typické červené barvě odpovídající modelově roku 1956. V dominantní postavě muže a ženy v prvním plánu je zachyceno typické pracovní oblečení oblasti Podluží, zejména obcí Týnec, Kostice, Tvrdonice, Lanžhot, u mužů nezbytné bílé široké kalhoty „třaslavice“ a typická modrá zástěra je doplněna opět bílou halenou s nezbytným kloboukem na hlavě. U ženy je to opět modrá zástěra s uvázaným šátkem, dotvářející podlužáckou kulisu tohoto sluncem prozářeného díla. Umělec perfektně zvládl perspektivu s propojením barevného spektra nenechajícího znalce umění na pochybách, že má před sebou galerijní dílo s velkým sběratelským a uměleckým potenciálem! Rare! Exkluzivní nabídka!
o autorovi: 1888 - 1958
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 260 000 Kč