Olej na plátně, 61x71 cm. Signováno vpravo dole H.K. 49. Rámováno.
Pozn.: Huber Kovařík (1888-1958), malíř a keramik, patřil k silné generaci mladých tvůrců, pocházejících z Čech a Moravy, kteří absolvovali umělecké školení na Kunstgewerbeschule ve Vídni u předních tvůrrců vídeňské secese a moderny (Löffler, soukromě Hanak). Nejvýrazněji se tvorba Huberta Kovaříka rozvinula mezi lety 1922-1932, kdy založil a vedl vlastní keramickou dílnu ve Svitávce. Provoz této dílny však ukončila hospodářská krize a Hubert Kovařík se po roce 1932 věnoval téměř výhradně malbě a grafice, přičemž se jako člen SVUM Hodonín účastnil řady spolkových výstav.
o autorovi: 1888 - 1958
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 260 000 Kč