Olej na překližce, 29x35 cm, signováno vpravo dole H. Bauer, rám. 1905, České Žleby Soukromě studoval u prof. Konůpka, malíře Josefa Procházky a prof. Fr. Pavelky v Praze. Učil se také v Českých Budějovicích (prof. Ad. Träger).