Olej na plátně, 70x100 cm. Signováno vpravo dole H. Vávlavek 932. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen. Malba poškozena.
Nejdelší strana: 113 cm
o autorovi: 1884-1951
Malíř, ilustrátor a grafik. Studoval u Aloise Kalvody v Praze. Za 1. světové války bojoval v legiích, pobyt v Rusku na Sibiři ho inspiroval k mnoha obrazům. Věnoval se krajinomalbě a Drahanské Vysočině. Maloval na Horňácku. Zastoupen ve sbírkách muzea v Prostějově, Olomouci a v mnoha privátních sbírkách. Velmi málo dostupný malíř, jeho díla jsou již rozebrána mezi sběrateli. Člen SVUM (Sdružení výtvarných umělců moravských).