Olej na kartonu, 33x50 cm, signováno vpravo dole Herbst, rám, zaskleno.
1887, Dušníky nad Vltavou
Student vysokého učení technického v Praze. Malíř samouk. Ve Francii je výrazně ovlivněn impresionisty. Tvořil zátiší, krajiny a zabýval se také figurální malbou.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Vzadu autorské razítko.