Olej na plátně, 81x42 cm. Signováno vlevo dole Helena Roškotová. Rám.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Přiloženo osvědčení o koupi z r. 1973.
o autorovi: 1906 - ?
Malířka. Studovala soukromě u prof. Vejrycha v Praze, prof. Ditze v Drážďaněch a prof. Leblanca na Académie de la Grande Chaumière v Paříži. Zúčastňovala se domácích i zahraničních výstav Kruhu výtvarných umělců.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci 8 000 Kč.