Olej na sololitu, 65x49 cm, rám, signováno vpravo dole.
Pozn.: Vzadu štítek. Několikrát vystaveno. Obraz pochází z rodiny autora.
1933 Svratouch u Hlinska
Žák prof. V Rady na pražské AVU. Využívá tematiku krajiny rodné Vysočiny, zpracovává ji do poetických kompozic. Maloval také zátiší a pohledy do interiérů chalup z Vysočiny. Člen Umělecké besedy.