Hanuš Schwaiger - Nad sklenkou

Olej na plátně fixovaný na kartonu 45x31 cm. Signováno vlevo dole Schwaiger. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi:
1854-1912
Narodil se v Jindřichově Hradci. Studoval pražskou AVU u prof. Trenkwalda. Později zde sám pedagogicky působil. Ve své tvorbě se kromě malby věnoval také freskám a v neposlední řadě ilustracím a pohádkovým motivům. Zajímavostí je, že byl přítelem T. G. Masaryka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 850 000 Kč.

Hanuš Schwaiger
69916. Nad sklenkou
Dražba ukončena:15.12.2021 21:18:45
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:24 000 Kč