Olej na plátně, 50x40 cm. Signováno vpravo dole s věnováním H. Nováková. Rámováno.
Nejdelší strana: 56 cm
o autorovi: 1917 - ?
Malířka. Studovala ve Škole Mánesa v Praze u profesorů V. Sychry a M. Holého. Ve své práci se věnovala především žánru květinových zátiší, která vystavovala na mezinárodních výstavách květin.