H. Magerer - Noční návrat z moře

Olej na plátně, 52x78 cm. Signováno vpravo dole H. Magerer. Rámováno.

Pozn.: Předložená olejomalba zobrazuje scénu na holandském pobřeží během večerních hodin, kdy hlavními hrdiny vystupuje trojice postav u bárky na pevnině. Kompozici zasazenou do temné atmosféry jemně prosvětluje měsíční světlo dopadající na mořskou hladinu. Zobrazené postavy obrací své pohledy k moři a osvětlují si výhled ohněm na vysokém stěžni. Teplý tón ohně se jasně vymezuje na tlumeném pozadí zasazeném do stříbrných odlesků vodní hladiny a zemitých odstínů pobřeží. Osobitý rukopis a hluboce promyšlená kompozice svědčí o mistrovství autora, kterému se podařilo zprostředkovat divákovi tichou poetiku večerního ticha. Vysoká výtvarná hodnota činí z této malby působivou ukázku žánrové malby, kterou doporučujeme jako skvělou investiční a sběratelskou příležitost.

Nejdelší strana: 105 cm

125201. Noční návrat z moře
Dražba ukončena:30.10.2024 21:57:55
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč