Olej na plátně, 52x78 cm. Signováno vpravo dole H. Magerer. Rámováno.
Pozn.: Předložená olejomalba zobrazuje scénu na holandském pobřeží během večerních hodin, kdy hlavními hrdiny vystupuje trojice postav u bárky na pevnině. Kompozici zasazenou do temné atmosféry jemně prosvětluje měsíční světlo dopadající na mořskou hladinu. Zobrazené postavy obrací své pohledy k moři a osvětlují si výhled ohněm na vysokém stěžni. Teplý tón ohně se jasně vymezuje na tlumeném pozadí zasazeném do stříbrných odlesků vodní hladiny a zemitých odstínů pobřeží. Osobitý rukopis a hluboce promyšlená kompozice svědčí o mistrovství autora, kterému se podařilo zprostředkovat divákovi tichou poetiku večerního ticha. Vysoká výtvarná hodnota činí z této malby působivou ukázku žánrové malby, kterou doporučujeme jako skvělou investiční a sběratelskou příležitost.
Nejdelší strana: 105 cm